neljapäev, mai 31, 2007

kaks arsti

selge, et läti on liigestest lahti ja vajas ortopeedi, aga kas alma mater osutus tõesti loomaks? haige päev igal juhul.

pühapäev, mai 20, 2007

sa oled hea mees, embame

Kohapeal ringi vaadates tundus, et paremik selle blogi lugejatest on ГЭПi juba näinud, nii et ma siis ei kirjutagi.

neljapäev, mai 17, 2007

relax, it's fedex

Mõtled, et tellid 2 t-särki USAst, ühe endale, teise kingiks (Jim, ära sina edasi loe). No tellid siis. Maksad nende eest kokku 40 taala, okei, Fedex siis Fedex, kiire ja korralik, maksame selle 20 taala toomistasu siis pealegi. Kred kaardilt võetakse küll kokku 70 maha, aga mis seal ikka. Väärt asjad, mentalite raviks läheb osa rahast kah, võid selle 820 krooni siis maksta kahe särgi eest.

Veidi aja pärast tuleb postkasti paar paberit Eestist, et me ei saanud teid kätte ja helistate äkki, sest vahepeal on mu telefoninumber saatelehel Fiji oma vastu vahetatud. Helistad. Tulebki jälle ise Kesk-Sõjamäele tolli vormistama minna, sest kui see firma mu eest teeb, maksab teenus alates ca 500 kroonist ja võtab nädala. No võtad järgmine päev auto ja lähed. Esmalt põrutad Suur-Sõjamäed pidi poolde Lagedisse, siis leiad tagasisõites õige teeotsa üles. Hiilid läbi paari telliskivi alt (lubatud vaid ehitaja loal) ja voila – lennuväljaäärne logistikakeskus.

Seal saad kaks paberit Fedexi kohalikult partnjorrilt, jalutad teise maja otsa tolli, pead vastama küsimustele, kas „Riided” on joped või püksid, siis mis sugu inimesele särgid toodetud on, kes nad tootis, mis materjalist nad tehtud on jne. Siis maksad tollikassas kokku 222 krooni mingeid erinevaid protsente ja saad esimese leti ääres kritselduse „kaup vabastatud.” (Üks tüüp tõi assortiikarbi mu kõrval inspektorile, järgmine kord võtab ka midagi nihukest ligi, äkki pääsen materjaliteaduse osastki).

Siis lähed kolmandasse Cargo Handling jointi, kus tuleb veel hulk pabereid täita, 177 krooni maksta (mingi järjekordne käitlemistasu + 50 krooni, et nad kaks päeva hoidsid seda poolekilost ümbrikku, aga ma poleks ju kuidagi saanud varem minnagi, kuna ei teand).

Ja saadki lõpuks kaubaga linna tagasi kolistada. Ei läinud pooltteist tundigi ega pooltteisttuhandet kroonigi kahe shirdi eest, mis ise nii neli sotti maksid. Elagu kullerteenused. Okei, see on Eestis kõigi nihukeste diilidega vist samamoodi, aga lõbusaim on Fedexi mingi aja teine slogan „whatever it takes”, mis tundub kirjeldama mitte firma väärtusi, vaid kliendi kannatusi oma panderolli kättesaamiseks. Tmv.

neljapäev, mai 10, 2007

by the book

Ma ei ole päris kindel, miks, aga osalen kolm päeva töötervishoiu ja tööohutuse koolitusel. Esimese päeva (ok, poole, kuna teiselt pagesin) tipphetk oli siin sadama supihotellis käima läinud tuletõrjealarm. Lektoritädi lõpetas stoilise rahuga oma slaidi ega teinud teist nägugi. Ma küsisin murelikult, kas me ei peaks eeskirjade järgi nüüd välja jooksma? Tädi kehtitas õlgu - meid pole instrueeritud, mida see häire tähendab. Correctness kills this cat, ma ütlen.

Tänane inspektorionu tõestab sama säravalt, kuidas järgida koduste vahenditega reeglit (see pole küll ohutusest), et lips peab poolde pandlasse ulatuma - oma eale kohaselt sikutab ta püksid võimalikult kaenla alla, mis tähendab, et lips tuleb paratamatult siduda nii 15-20 cm pikkuseks. Võimalik, et järjekord oli ka vastupidine, aga kõik püsib ordnungis.

Tööohutusel improviseerimisruumi seega ei paista, nii et lõuna ajal põgenen taas. Meie kontori ainsateks isikukaitsevahenditeks on ju kondoomid, ainsateks siltideks meenutused radikate väljalülitamise ja vanapaberi taaskasutuse kohta ning nõukaruumi uksel venekeelne kiri "mitte tegeleda seksiga". Nüüd on keegi HIViaktivist lisanud lingi külge küll klassikalise hotellisildi "mitte segada. kasutan kondoomi". Aga elu ongi palju keerulisem kui asbest ja roklad, mille maailmas need inspektorid elavad.

neljapäev, mai 03, 2007

I solemnly swear that I am up to no good

Nii, lapsed, milliseid uusi või tavakasutusest eemale jäävaid sõnu ja väljendeid me siis seekordsest katastroofist õppinud oleme?

Mina olen registreerinud praeguse seisuga lühimälus järgmised:
- maro.döör <20: -dööri, -.dööri> lahinguväljal langenuid v sõjategevuse piirkonna elanikke rööviv isik; hangeldaja, spekulant
- de.marš <20: -marši, -.marši> pol riigi diplomaatiline väljaastumine teise riigi vastu (ma oleks siiani pakkunud, et see on mingi puding)
- window-shopping ingl /uindou šoping/ vaateakende uurimine, poodide väljapanekutega tutvumine ajaviiteks
- hauatähis (ÕS 2006 ei tunne)
- Viini konventsioon (Venemaa ei tunne)
- kohtuantropoloogia (isegi google ei tunne)
- häda tegema (tulemus, mille saavutas Rootsis asuva Vene saadiku sõnul Moskvas asuva Rootsi saadiku ülesõit militsionääri varvastest)

Enim segadusse on seni ajanud aga meie vapra sõjaväeluure parimaid päevi meenutav tsitaat valitsuse tuvastuslehelt: "Kaitseministeeriumi juures tegutsev sõjahaudade komisjon on tuvastanud, et maitsmispaiga näol on tegemist sõjahaudadega." Mis see nüüd on või õieti mis järgmisena? Chopsticks? Kadaka Selver? Või ikka see sama püstijalabaar Tõnismäel? Can't be too paranoid these days.

Ikka teie,
Keelekürb