teisipäev, märts 22, 2005

sirvisin hansa laenukonsultantide saiti, enda oma otsides. on ikka nimesid kurat: Jelena Derlõsh, Ingrid Arkipus, Heldin Lind, Velle Tress, Marika Gnatenko, Djanne Tipka, Hele Räim, Maila Polakene, Deivy Holst, Hellevi Talimaa, Tiina Kämärä.

ogara nime järgi vist neid valitaksegi. mul puudub kuidagi usaldus inimese vastu, kelle nime hääldades ma naerma hakkan või mida välja ei suuda hääldada. nagu U täna oma mälu järgi yes prime ministerit meenutades sass henno kohta ütles, et ta ei usalda alateadlikult inimest, kelle nimest ei saa aru, kumb on ees- ja kumb perekonnanimi. eluterve, vist.

T püstitas eile riigikohtu väärilise küsimuse pidevast ja räigest põhiseaduse rikkumisest, mis peaks presidendi kohustused tema püsiva teovõimetuse korral riigikogu esimehele andma. perearstid on ju äraostetavad, ma annaks küll kohtusse asja.

teisena lubas ta riigikontrolli ametnikuna endast kõik anda, et ajakirjandusse kunagi enam ei jõuaks andmed, palju ühes v teises riigiasutuses aastas alkoholile on kulutatud. "inimesed peavad rahulikult juua saama," kõlas minu jaoks üks viimase nädala elutervemaid statemente avalikust sektorist.

järjekordse viljaka vestluse käigus express postiga sain teada, et meil on uus kirjakandja. figures. laupäeval ei tulnud päevalehte, mille loov loom asendas sirbiga. mis tuli juba ka reedel. täna polnud postimeest, mille kompensatsiooniks oli kastis kaks EPLi. üritasin küll südamele panna, et ärgu midagi järgi saatku, aga küllap on mul homme kastis kolme päeva kõik lehed tagantjärgi nusaras seal.

nagunii loobusin ÄP tellimusest, kuna vanapaberit tekkis liiga palju. EPLi Ärileht lõpetas ka millegipärast käimise. ega ma teda tellinudki, aga käis, raibe. ühel päeva lõpetas. siil rääkis aga täna, et temal ei tulnud ärileht ka tellimise peale. selle asemel tuli aavo kiri, et äkki tahab oma tellimust uuendada, kuna varsti hakkab neil tore ärileht ilmuma. S andmetel oli vapustav express post viimase kirja tiraazhi lihtsalt ära kaotanud ja ei julgenud sellest kliendile rääkida, vaid ise vaikselt uued trükkinud. et aga päris viimast kirja polnud käepärast, võetud aluseks mingi vana. C ei tahtnud sel teemal eriti rääkida, aga kommenteeris insiderina, et ei imestaks, kui maksekeskusest veel kalle muuli allkirjaga läkitisi täna teele pandaks... tehakse ikka firmasid veel meil.

leidsin ainsast kodus käivast teadusajakirjast margiti artikli. väga halb hakkas. magistritöö tuli meelde. aga ma arvan, et mul on kuskil 2001. aastal dateeritud fail isegi sellest. võibolla tiitellehtki.

täna oleks õnnestunud pärdi arvtsile otsa sõita. steppas vabaduse platsil, kühmus ja kõhn nagu ta on. olnuks piinlik. aga alati mõjub südantsoojendavalt tema nägemine. viimati kohtusime saksa auto salongis kunagi septembris. kurat teab, mida sealt otsis. maja ees seisab siiani anonüümne mazda mio tal, mingi tegelase andmetel omab saksamaal mitut sportautot. J arutles, kuidas selle kehakuju- ja hoiaku juures täpselt ferrarit juhitakse. aga me ju armastame teda nii ehk nii. isegi rohkem kui lennartit, eriti pärast mall kaevatsi protsessi (oi ma olin kenderiga nõus täna!)

Kommentaare ei ole: