esmaspäev, september 04, 2006

Luarvik Luarvik

Andre Agassi nägi just uudistes välja hullem kui Tom Hanks Philadelphia lõpupoole. Kõhe. Steve'i uudis oli ka hirmus kurb. Ogar hai, nagu Öö ütles. Aga, siiski, crocs rule!

Aga minuga juhtus ka miski, mida ma arvasin ainult filmides aset leidvat. Hansapank sulges päevapealt mu teleteenuste lepingud (rahva seas hanzanet) ja kõik pangakaardid. Ei osanud teadmiste päeval keegi seal täpselt öelda, miks ma enam netis oma kontosid ei näe. Käisin kontoris, kõik sai korda. Ei aimanudki, et see on osa suuremast vandenõust.

Pühapäeval otsustasin kõvasti kraami varuda, lõpuks Selveri kassas ei töötanud kumbki kaart. Lidusin seebi ATMi juurde (olematu järts), miskit. Seisin Hansa enda ATMi järtsi ära, miskit. Käbi õnneks maksis. Klienditugi ütles telefonis, et ma pole allkirjaõiguslike nimekirjas. Küsisin, kuidas mul saab enda kontodele mitte õigust olla. Kahtlustasin juba, kas mul on mingi kaksikelu, teisik, kloon või tavalised skisohood ja tädi jäi ka vastustega raagelt kõvasti võlgu. Üritasin veel küsida, mis osa mu elust veel suletud on ja miks laenukontosid ära ei nullitud selle käigus "kogemata"? Otsis mulle vaid õhtul veel lahti oleva kontori välja ja palus sinna minna viisakalt. Mai vinnind.

Läksin omikul. Tõestama, et mina olen mina, kuigi ma selles isegi enam väga kindel polnud. Kaardid tehti klõps lahti, kohmates "ju keegi tegi vea". Sain vist elu tagasi, aga ju nad teadsid, et ega see väga palju väärt ei olnud ja eriti vabandama ei kippunud. Ega ma ise ka ei vabanda ju, kui ei mõista, milles eksisin. Aga teised pangad on veel hullemad, nii et ma elan üle.

See oli siiski täna ainus õnnestunud asi. Ülejäänd päeva jooksul läks kõik perse. Vaseliinita. Öö kohmas üle kõhu ja tetrise õhtal mu muljete peale, et kõik asjad võiks perseminemise asemel mõni päev suhu võtta. Ehk homme.

1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

Little Johnny comes home from catholic school with a black eye. His father sees it and says "Johnny, how many times do I have to tell you not to fight with the other boys?"

But Dad, it wasn't my fault. We were all in church saying our prayers. We all stood up and my teacher in front of me had her dress in the crack of her butt. I reached over and pulled it out. That's when she hit me!

"Johnny", the father said. You don't do those kind of things to women.

Sure enough, the very next day Johnny came home with the other eye black and blue. Johnny's father said, "Johnny, I thought we had a talk!"

"But Dad" Johnny said. "It wasn't my fault. There we were in church saying our prayers. We all stood up and my teacher in front of us had her dress in the crack of her butt. Then Louie who was sitting next to me saw it and he reached over and pulled it out. Now I know she doesn't like this, so I pushed it back in!"