reede, jaanuar 12, 2007

muinsusuudised

Nüüd mul viskas üle korraks. Eile karjus üks elanik mu peale telefonis ja pärast veel kalidoris, et "kõik ehitus on kolmandiku võrra kallimaks läinud, meie pere on kõik ette maksnud ja 12000 rohkem kui algselt plaanitud ja ikka veel on koridoris pukid, tuled ei põle ja remont pole valmis. Ja mu lapse käru varastati ka ära, mille peab ühistu nüüd ostma ja ehitajatele tuleb suur trahv keerata."

Noh, käru oli teises kohas lihtsalt, aga ma ei saa lihtsalt aru, kuidas mingid inimesed lihtsalt mõtlevadki nii, et kui nemad on raha maksnud, peab ülejäänd maailm nende ettekujutust mööda tiirlema (ja pöörlema). Aga et raha taga on kusagil teised inimesed, ja eriti kui nad on ehitajad, siis kukub samal hetkel neil kellu käest, kui kõrvalmajast/soomest/venemaalt parem pakkumine tuleb ja läind nad ongi ning teha ei saa midagi töödejuhataja, mina ega kui tahes suur trahviraha. Mul on näiteks kahe kuu jooksul kolmandad mehed juba (muidu kuuajase töö) peal, kes käivad praegu Haapsalust. Ja üksba pidid käima Pärnus müüri ladumas, et bensuraha saada, kuna mina ei maksa enam sentigi ette. Okei, täna maksin, kuna ühel oli sünnipäev vist ja "õlituli põleb teist päeva" autol. Tõotasid tagasi tulla vähemalt.

Eile kuulasin kannatlikult seda majaelanikku, aga täna kui üks teine ja palju mõistlikum elanik helistas, hakkasin kogemata karjuma, et ühistu ei tähenda, et mina olen 24h toru-kaabli-krohvi-üüri-luku-paku-luua-prügimees, vaid et nende endi mehed võivad samahästi kolmandal korrusel pirni ära vahetada, kui näevad, et läbi on (mina elan maa all ja ei näe sinna kogu aeg), ehitajate pukki natuke nihutada, ise exppi tulemata jäänd lehe asjus helistada või ülespaistetanud välisukse uut lävepakku hööveldada, kuna see on ÜHIStu.

Normaalne, kui kahe lapsega vallasema mind korra kuus arvutit/akent/telekakaablit parandama kutsub, kuna tal pole kedagi teist paluda lihtsalt ega raha tehnikut kutsuda, aga no ühistegevuse mõiste peaks ikka midagi väga muud olema. Pärast oli mul natuke piinlik, kuna essee läks valele aadressile, aga nii juhtub ju alati. Ja ma olen kaks aastat ning isegi viimased varsti pool aastat ehitustegevust ikka väga kannatlik olnud.

3 kommentaari:

miiamariia ütles ...

sa endale lisa ei taha võtta ehitusobjekte? Ilma naljata, mul oleks vaja meeskodanikku, kes hoiab mu tegemistel silma peal ja natuke aitab. Korteris, Kalamajas. Või tead soovitada kedagi? Ehitusmehi ei julge võtta enam.

kalor ütles ...

on küll naljakas. aga tänan, ei. ja ma ei usalda enam mitte kedagi, isegi ennast mitte.

Anonüümne ütles ...

Majandusbuumi lapsed: meil käisid kontoris lampe ümber paigaldamas samuti "mehed Haapsalust". (Õigemini Haapsalu tagant, isegi).

"Trrraaa, kujutad ette, igas toas istuvad ja vahivad ainult arvutit!", imestas neist noorim ja jutukam lae alt teisele. "Pornot vahite vä?"